Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Jak wybrać sejf do domu?
Jak wybrać sejf do domu?

Sejf to coraz częściej spotykany element wyposażenia domu. Trzymamy w nim rodzinne pamiątki, kosztowności, oszczędności czy dzieła sztuki. W jaki sposób wybrać odpowiedni sejf do domu, aby pełnił rolę ochrony przed złodziejami? W jakim miejscu warto zainstalować takie urządzenie? Podpowiadamy!

Domowy sejf pełni ważną rolę, niezależnie od tego czy posiadasz pieniądze, złoto, papiery wartościowe czy… dokumenty pełne danych osobowych. Skutecznie zabezpieczy je przed wpadnięciem w niepowołane ręce. Co ciekawe, wysokiej jakości sejf to nie tylko ochrona przed włamaniem!

Kto powinien posiadać w domu sejf i przed czym on ochroni?

Przede wszystkim sejf w domu powinny posiadać osoby, które posiadają coś cennego. Ciężko określić jednak co się pod tym kryje. Dla jednych cenne są rodzinne pamiątki po dziadkach w postaci odznak czy biżuterii. Inni twierdzą, że drogocenne jest złoto i srebro w różnej postaci. Z pewnością za cenne możesz uważać również ważne dla Ciebie dokumenty, w tym akty notarialne czy testament.

Wszystkie te rzeczy skutecznie może ochronić sejf. To zabezpieczenie oszczędności i drogocenności, których nie trzymamy w banku, a właśnie w domu. Żeby posiadać takie urządzenie nie musisz być wcale biznesmenem, lekarzem czy prawnikiem. Co więcej, nie chroni on wyłącznie przed złodziejami. Jeżeli masz w domu broń (niezależnie od tego czy służy ona do samoobrony, masz ją w związku z pracą będąc np. policjantem czy ochroniarzem albo jesteś myśliwym czy strzelasz z broni sportowej), musisz ją chronić przed dziećmi czy niepowołanymi osobami. W sejfie S1 z pewnością będzie ona bezpieczna.

To nie wszystko! Wysokiej klasy sejfy zabezpieczą cenne rzeczy także przed ewentualnym pożarem (jak np. Sejf FRS 32 ognioodporny antywłamaniowy VALBERG EL z zamkiem elektronicznym, zalaniem domu, powodzią czy katastrofą budowlaną. Charakteryzują się odpornością na wodę i uderzenia. Dzięki temu nawet w przypadku ewentualnego zniszczenia nieruchomości, Twoje najcenniejsze przedmioty będą odpowiednio chronione.

Sejf FRS 32 ognioodporny antywłamaniowy VALBERG EL zamek elektroniczny

Urządzenie do ochrony cennych rzeczy sprawdzi się także, jeżeli w Twoim domu pracują osoby trzecie lub często masz gości, których nie do końca znasz. Zatrudniając sprzątaczkę, ogrodnika, opiekunkę do dzieci czy przyjmując w domu kontrahentów, nie masz pewności na kogo trafiasz. Sejf zabezpieczy drogocenne przedmioty przed nieuczciwymi osobami.

Jaki sejf sprawdzi się najlepiej w warunkach domowych?

Najważniejszą kwestią przy doborze sejfu jest oczywiście jego zabezpieczenie antywłamaniowe. To rzecz kluczowa, bo przede wszystkim ma on chronić przed kradzieżą i skutkami ewentualnego włamania. Na co zwracać uwagę przy zabezpieczeniach antykradzieżowych?

Sprawdź czy sejf ma certyfikaty bezpieczeństwa i spełnia europejskie oraz polskie normy (tak jak np. sejf antywłamaniowy S1 VALBERG Arsenał 25 KL). Nie musi jednak posiadać pełnego atestu – pamiętaj, że to jednak tylko urządzenie do domu, a nie zabezpieczenie skarbca (chyba, że posiadasz naprawdę cenne rzeczy, które musisz chronić zaawansowanymi środkami). Jeżeli masz taką możliwość, np. jesteś akurat w trakcie remontu lub budowania domu, warto pomyśleć o sejfie umieszczonym w ścianie. Ten nie wymaga dodatkowego miejsca w meblach, nie rzuca się w oczy i jest bardzo bezpieczny. W przypadku, gdy nie masz takiej opcji – najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie zakup sejfu w postaci dodatkowego mebla.

Sejf antywłamaniowy S1 VALBERG Arsenał 25 KL zamek kluczowy

Na koniec zwróć uwagę na jakość zamka w sejfie. Ten powinien być odporny na przewiercenie czy próby wyłamania. Dobrze także jeśli cała konstrukcja urządzenia wykonana jest z grubego materiału, którego nie da się łatwo sforsować.  Przykładem takowego sejfu jest antywłamaniowy S1 VALBERG Arsenał 63T KL posiadający zamek kluczowy ze skarbczykiem. Sprzęt ten nadaje się między innymi do przechowywania broni, dokumentów czy gotówki.

Sejf antywłamaniowy S1 VALBERG Arsenał 63T KL zamek kluczowy ze skarbczykiem

Gdzie warto umieścić sejf w domu?

Poza wyborem odpowiedniego sejfu, musimy go jeszcze dobrze zainstalować i ukryć. Wspominaliśmy już o rozwiązaniu, gdzie sprzęt zabezpieczający znajduje się w ścianie. To najrozsądniejsze rozwiązanie. Poza tym, że zapewnia wysoką jakość ochrony, to przy okazji nie zajmuje cennego miejsca w domu.

Jeżeli nie masz takiej możliwości (jesteś po remoncie, albo posiadasz mieszkanie w bloku) to ciekawym rozwiązaniem będzie wspomniany sejf w postaci mebla. Tu jednak ważna uwaga. Tego typu sprzęt powinien być ustawiony w niedostępnym dla postronnych miejscu. Nie umieszczaj go w salonie czy pokoju gościnnym. Kuchnia również nie jest dobrym rozwiązaniem. Najlepiej umieść go w biurze, sypialni lub magazynie czy strychu – czyli tam, gdzie nikt trzeci raczej nie będzie bez Ciebie chodził. Ukrycie sejfu dotyczy również sprzętu, który jest wbudowany w ścianę. Ten także trzymaj poza wzrokiem osób postronnych.

Jednocześnie zwróć uwagę na rozmiary sejfu. Dobierz go do swoich potrzeb. Nie wybieraj ogromnego sprzętu w przypadku, gdy chcesz trzymać w nim np. wyłącznie dokumenty czy broń. To strata miejsca i pieniędzy.

Wybór domowego sejfu wcale nie jest trudny. Wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad. Nie musisz wydawać też na niego majątku. Skuteczne zabezpieczenie kosztuje zaledwie kilkaset złotych i sprawi, że nie będziesz musiał obawiać się już o swoje drogocenne rzeczy, niezależnie od sytuacji.

Polecane produkty:

Sejf antywłamaniowy - Szafa na broń S1 VALBERG Arsenał 1253 EL zamek elektroniczny

Sejf antywłamaniowy - Szafa na broń S1 VALBERG Arsenał 1433 KL zamek kluczowy

Sejf ognioodporny FRS 30 PLUS

Sejf ognioodporny antywłamaniowy VALBERG FRS 133 T EL zamek elektroniczny

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl